לימוד בקהילה

אשמח להתאים לכם את מסגרת הלימוד המתאימה לכם - סדנה ביום עיון, מפגש תוכן, או סדרה שנתית של מפגשים. הנה כמה רעיונות של סדנאות ונושאים שאני אוהבת ללמד, אפשר לבחור מתוכם או לחשוב יחד על הנושא שלכם:


"נדודים, מקום, בית" 

על התנועה פנימה והחוצה, ועל החללים בתוכם נוצרת התנועה. הלימוד מתבסס על מקורות יהודיים ומשלב שירה בת זמננו, הגות מהעולם, ואת תובנות המשתתפות/ים.

סדרה זו מתאימה במיוחד לקהילות, לישובים, לאנשים החולקים בית גיאוגרפי משותף.


"אוכל"  

בין תשוקה לאיסור, בין פשוט לנשגב, בין נס ליומיום, בין גוף לרוח. לחם, יין, בשר, חלב אם – את כל אלה ועוד נבקר ונבחן בסדרה של מפגשים מרתקים הנשענים על מקורות יהודיים ומשלבים שירה והגות ממקורות שונים. ניתן לקיים כסדרה קצרה או ארוכה, ולשלב בסעודה או בסדנאות בישול וטעימה.


"בראשית"  

מבט לספר בראשית, על בריאה, על משפחה ועל היסודות של הקיום שלנו. הלימוד מתבסס על מקורות יהודיים ומשלב שירה בת זמננו, הגות מהעולם, ואת תובנות המשתתפות/ים.


"הכל יחסי(ם)"  

זוגיות, יחסי הורים וילדים, סבתאות וסבאות - אהבה ושיגרה, קרבה וניכור, קנאה, תשוקה וחיבור. נעסוק בכל אלה ועוד דרך סיפורים תלמודיים, התיחסויות למקרא, שירה עברית, הגות כללית וחיינו אנו. 


"אדברה נא שלום" 

האם המסורת היהודית היא שוחרת שלום, או בדלנית וחשדנית? סדרה של מפגשים העוסקת בשלום לאור מקורות יהודיים. 

סדרה זו קיימת גם כתכניות לימודים לכיתות היסודי ועל יסודי.


חגיגה – חגי ישראל במבט יצירתי ומתחדש 

בין טבע לתרבות, בין תורה לציונות - סדרה המביטה על חגי ישראל במבט עומק, דולה את הסיפורים השונים של כל חג ומציעה התיחסות עכשווית וערכית.

סדרה זו מתאימה במיוחד לנשות ואנשי חינוך וקהילה.


"כל פעם אותו סיפור?! – פרשת השבוע" 

שיעורי פרשת השבוע במבט פתוח וסקרן, ביקורתי ומחפש, המעורר שאלות ולא תמיד מציע תשובות. 

המפגשים מתקיימים כשיחה בקבוצה – נקרא קטעים מכל פרשה, נלווה אותם בפרשנויות מסורתיות ועכשוויות.


"הרימי בכח קולך"  

מבט פמיניסטי על המסורת היהודית. דרך דמויות וסיפורים, הלכות וציטוטים, נבחן את הנושא הטעון והמרתק של מקומן של נשים במסורת היהודית לאורך הדורות. נעסוק בנשים ולימוד תורה, נשים ותפילה, נשים במשפחה, נשים בעבודה, צניעות ונוכחות, נשים בינן לבין עצמן ועוד. ננוע בין זעם להערכה, נגייס גם את ההומור, ולאט לאט נגלה שיש מקום לאופטימיות, ולהמשך עשיה ויצירה.